Eskişehir Valiliği himayesinde, T&uum">

2-0

4-2

1-1

2-0

0-1

2-0

1-2

1-0

1-3

4-0

0-2

3-2

3-2

3-1

1-2

2-1

27/12

Eskişehir Okullar Arası Futbol Turnuvası tanıtımı
13.03.2014

   "Eskişehir Türk Dünyası Kültür Başkenti Okullar Arası Futbol Turnuvası" tanıtımı bugün Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirildi.

   Eskişehir Valiliği himayesinde, Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı ve Eskişehirspor işbirliğinde düzenlenen turnuvada Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Eskişehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi'nin destekleri bulunuyor. Turnuvanın finansmanı Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı tarafından sağlanıyor.

   150 okul, 195 takım ve 4000'ün üzerinde oyuncu/yönetici ve antrenörün katılacağı turnuvaya ayrıca Tataristan'ın Kazan şehrinden, Bosna'dan ve kardeş takımımız St. Johnstone'un bulunduğu Perth bölgesinden birer okul takımı da iştirak edecek. 

   Turnuvaya katılan tüm takımların spor malzemeleri, ulaşımları ve beslenme ihtiyaçları  turnuva yönetimi tarafından karşılanacağı gibi,  kategorilerinde dereceye giren takımların yurtdışındaki turnuvalara katılımları da organizasyon tarafından sağlanacak. 

   Turnuvanın açılış seromonisi ve ilk maçı 27 Mart 2014'de Atatürk Stadyumu'nda gerçekleştirilecek. Minikler, Küçükler ve Yıldızlar kategorilerinin finalleri 23 Nisan'da Gençler kategorisi finali ve Kupa Töreni 19 Mayıs'da gerçekleştirilecek.

   Büyük bir katılımın olduğu tanıtım töreninde Kulübümüz İdari Direktörü Yurttekin Karagül’ün yaptığı tanıtım konuşmasının ardından Kulüp Başkanımız Mesut Hoşcan kürsüye çıktı. Başkanımız konuşmasına iki gün önce hayatını kaybeden Berkin Elvan’a rahmet dileyerek başladı. Hoşcan; “Öncelikli olarak toplumsal olaylarda yaşanan birlik ve beraberliğimizin son günlerde iyice yükselmesi dileğimi vurgulamak istiyorum. Bu sebeple de genç yaşta kaybettiğimiz Berkin evladımıza ve şehit olan polislerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Birlik ve beraberliğimizin bu tür olaylardan ders alınarak daha iyi noktalara gelmesini yürekten temenni ediyorum” dedi.
 
   Hoşcan; Eskişehir’in Türk Dünyası Kültür Başkenti olması dolayısıyla çok daha güzel yerlere geldiğiğini vurgulayarak bu konuda TDKB ajansının ve Sayın Valimizin katkıları nedeniyle kendilerine şükranlarını ilettiğini belirtti. Hoşcan; organizasyonun amacını ise “Eskişehir’imizin okullar arası düzenlenen turnuvadaki bu güzel paylaşımla gençlerin iyi bir dostlukla kaynaşacağını ve bunun ileride Eskişehirspor’umuza bir bakıma da altyapı oluşturabileceğini düşünüyorum. En önemlisi de büyük takım olacaksak büyük taraftarımız olmalı. Ben inanıyorum ki bu gençlerle beraber yeni taraftarımız da yetişiyor. Eskişehir'li ve Eskişehirspor'lu olmanın güzelliğini de böyle güzel etkinliklerle daha da pekiştireceğimize inanıyorum” dedi.  

   Hoşcan konuşmasının sonunda Eskişehirspor'un vitrininin güzel olduğunu ve bunu yaratanın da başta Ertuğrul Sağlam olmak üzere teknik ekibimiz ve futbolcularımız olduğunu söyledi. Hoşcan kupayla ilgili olarak da “İnanıyorum ki bu ekip yıllardan beri özlemimiz olan kupayı bu şehre getirecekler” dedi.
 
   Daha sonra kürsüye gelen Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna; vefat eden Berkin Elvan'a rahmet ve ailesine başsağlığı dileyerek başladığı konuşmasına Eskişehir’in sevgi ve hoşgörü iklimini bir çatı altında, büyük kitlelerin gönül verdiği futbol aracılığıyla gerçekleştirmeye önem verdiklerini söyleyerek devam etti. Tuna; geçtiğimiz Ağustos ayında gerçekleştirilen Müzik ve Futbol Şöleni’ndeki dostluğu şimdi de çocuk ve gençlerin yaşayacağını söyledi.
 
   Konuşmasına Okullararası futbol turnuvasını tanıtarak devam eden Tuna ayrıca 4 kategoride dereceye giren takımları da yurt dışına göndereceklerini vurguladı. Tuna; finallerin özellikle 23 Nisan ve 19 Mayıs’ta yapılmasın hedefinin ise bayram heyecanının ikiye katlanması olduğunu dile getirdi.
Tuna konuşmasını etkinlikte emeği geçenlere ve turnuvaya katılan gençlere teşekkür ederek bitirdi.
 
   Lansmanın ardından resmi televizyon kanalımız olan ESES Online TV’ye açıklamalarda bulunan Hoşcan; öncelikli olarak hedeflerinin bu turnuvaya sahip çıkabilmek olduğunu söyledi. Bu konuda şehir halkının ilgisinin de önemli olduğunu söyleyen başkanımız lansmana gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti belirtti.
Mesut Hoşcan; amaçlarının gençleri toplumsal olaylardan uzak kardeşlik içerisinde bir arada tutmak olduğunu söyleyerek “Bu organizasyon gençlerimizi bu turnuvanın getirdiği güzellikle küfürden, kötü söylemlerden uzak bir nesil haline getirmek, sporun güzelliğini ve faydasını anlatıp sağlamak için gerçekleştirildi” dedi.
Organizasyonun Türk Dünyası Kültür Başkenti ortaklığı ile düzenlendiğini söyleyen başkanımız, taraftar olarak da Eskişehirspor’a bu konuda ayrı bir bağ oluşacağını düşündüklerini söyledi. Hoşcan; turnuvaya katılacak olan 150 okul sayesinde altyapı içinde bir fikir oluşacağını belirterek, bu turnuvaya çok önem verdiklerinin altını çizdi. Hoşcan; konuşmasını “Valimiz Güngör Azim Tuna, maddi ve manevi olarak bize her zaman destek veriyor. Bunun yanı sıra bu gibi projelerle de desteklemesi bizi çok mutlu ediyor. İnşallah bu turnuva amacına ulaşacaktır. Şehir olarak benimsendiğini de gördük. Yaşananların yanı sıra bugün cıvıl cıvıl bu gençleri görünce gözlerimiz doluyor. Her şey bir yana ben de bir babayım.  Kimse evladını kaybetmek istemez. Berkin’in ölümü hepimizi çok üzdü. Ama acının ve vicdanın tarafı olmaz. Şehit polislerimiz için de üzülüyoruz. Artık toplum olarak birlik ve beraberlik içinde olma düşüncesindeyiz. Bunu marjinal hale getirmek için değil, dostluk ve kardeşlik için yapmamız gerektiğine inanıyorum” sözleriyle noktaladı.

 

 

 

Basın için ham fotoğraflar

Antrenman günlüğü
Eskişehirsporumuz, C..
Antrenman günlüğü
Dün oynanan Bal..
Balıkesirspor: 1 – Eskişehirspor: 2
Eskişehirsporumuz, T..
Hakan Çinemre Eskişehirspor'da
Kulüp Başkanımı..
Çalışmalar tamamlandı
Yarın oynayacağımız ..
2015/2016 Spor Toto Süper Lig
TAKIM O G B M A Y ± P
1 Adana Demirspor 0 0 0 0 0 0 0 0
2 Altınordu 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Balıkesirspor 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Bandırmaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Boluspor 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Denizlispor 0 0 0 0 0 0 0 0
7 Elazığspor 0 0 0 0 0 0 0 0
8 Eskişehirspor 0 0 0 0 0 0 0 0
9 Gaziantep B.Ş.Bld.Spor 0 0 0 0 0 0 0 0
10 Giresunspor 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Göztepe A.Ş. 0 0 0 0 0 0 0 0
12 Manisaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
13 Mersin İ.Y. 0 0 0 0 0 0 0 0
14 Samsunspor 0 0 0 0 0 0 0 0
15 Sivasspor 0 0 0 0 0 0 0 0
16 Şanlıurfaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
17 Ümraniyespor 0 0 0 0 0 0 0 0
18 Yeni Malatyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0