Yukarı Çık
Kulüp Başkanımız Halil Ünal ETB ile bir araya geldi
16 Haziran 2017 Cuma 16:14:06
2854 kez okundu.
Kulüp Başkanımız Halil Ünal, Teknik Asbaşkanımız Kaan Ay, Başkan Danışmanımız Mete Yılmaz ve Sportif Direktörümüz Ayhan Taşçı Eskişehirspor Taraftar Birliği (ETB) ile bir araya gelerek durum değerlendirmesinde bulundular.

Kulüp Başkanımız Halil Ünal, Teknik Asbaşkanımız Kaan Ay, Başkan Danışmanımız Mete Yılmaz ve Sportif Direktörümüz Ayhan Taşçı Eskişehirspor Taraftar Birliği (ETB) ile bir araya gelerek durum değerlendirmesinde bulundular.

Kulüp Başkanımız Halil Ünal; Şehrin en önemli markası Eskişehirspor'a, tüm şehrin sahip çıkması gerektiğini belirtirken, “Eskişehirspor'un zor bir dönemden geçtiğini Sayın Bakanımız Nabi Avcı, Milletvekillerimiz, Belediye Başkanlarımız, Sanayi Odası ve Ticaret Odası'nın bir araya gelip Eskişehirspor'a katkı vermesi gerektiğini belirtti.

Ayrıca, bu zor zamanlarımızda Efsane taraftarımıza her zamankinden daha çok ihtiyacımız olduğunu, Eskişehirspor’un taraftarlarıyla var olduğunu ve gücünün tek kaynağının taraftarı olduğunu vurguladı.

“Eskişehirspor’un asıl sahibi taraftarlardır. Bizler, Kulübü zor bir dönemde devraldık ve hiçbir şeyden şikâyet etmedik. Sadece destek bekledik. Bugün geldiğimiz nokta; ortada herhangi bir takım yokken Süper Lig’i penaltılarla kaybettik ve hedefimize ulaşamadık. Eskişehirspor hedefi olan bir camia önümüzdeki süreç bizi nereye götürecek hep birlikte göreceğiz.” dedi.

Taraftarımızın Başkanım aday mısınız? sorusuna ise;

“Ben aday değilim, Eskişehirspor’a başkasının baktığı gözden ben bakamam. Ben burada kendimi Başkan olarak görmüyorum. Bulunduğum yerde işimi en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum. Bu Lig’in Kulüpler Birliği Başkanıyım, Süper Lig’de de Kulüpler Birliği Başkanıydım. Bulunduğum yerlerde en üst düzey görevleri de çalışıyorum, başarıyorum. Hayallerimiz, vardı bizim. Bu takım Avrupa’da, UEFA’da tur atlıyordu. Bize o zaman hatırlarsınız, Kulüpler Birliği Başkanı olduğum dönemde “Bursaspor’un şampiyonluğunu nasıl değerlendiriyorsunuz Başkanım?” diye sordular. “Bursa’ya yakıştı, bize de çok yaklaştı.” demiştim. Bizim hedeflerimiz hep bu doğrultuda oldu. Burada Başkan benim, sensin bir önemi yok! Bu büyük camiada, bize öğretilen neyse biz onu yapıyoruz. Bana aday mısınız? diye soruyorsunuz. “Ben aday değilim. Bu kulübü hep birlikte en iyi şekilde nasıl yöneteceksek, nasıl hep beraber ortak, akılcı bir yönetim modeli koyacaksak öyle olmalı. Kimsenin lobisi değil burası. Bu Kulüp, taraftara aittir. Onunla var olmuş, taraftarıyla birlikte yönetilir gider. Bugün benim iyi yaptığımı düşünüyorsanız, iyi temsil ettiğimi düşünüyorsanız, ben varım. Yarın bir başkası.. Zaten yüzümüz eskiyecek bir dönem sonra. Benim koltukta makamda gözüm yok, hiçbir zaman da olmadı. Benim halen Başkanı olduğum birden fazla yer var. Burada ki mücadelemiz, hayallerimiz ve hedeflerimiz. Hep birlikte rotamızı çizeceğiz. Ben her zaman söylüyorum; kim Eskişehirspor yönetimine aday çıkacaksa, çıksın. Benim kimseye çıkardığım zorluk yok. Her gün yönetime aday arıyorum. Biz bu şehrin ileri gelenleriyle, taraftarlarıyla, yerel yönetimleriyle, yani tüm şehir tek yumruk olmak zorundayız. Erken davranmak durumundayız. Topyekûn, bir an önce kişi ya da kurumları göreve davet etmeniz gerektiğini düşünüyorum. Çünkü her geçen gün ve saat kaos ortamını tetikliyor.” dedi.

Gece geç saatlere kadar süren görüşmenin sonunda, Kulüp Başkanımız Sayın Halil Ünal Eskişehirspor Taraftar Birliği’ne diledikleri zaman karar defterleri dahil olmak üzere, Kulüp hakkında diledikleri bilgiye, diledikleri zaman ulaşabileceklerini yineleyerek bu işi hep birlikte en kısa zamanda çözüme ulaştırmaları gerektiğini söyledi.

 

 

Basın için ham fotoğraflar

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.