Eskişehirspor Web Sitesi Yenilendi

Eskişehirspor Web Sitesi Yenilendi

 

Eskişehirspor Web Sitesi Yenilendi

 

Eskişehirspor Web Sitesi Yenilendi

ŞİDDETSİZ BİR DÜNYA İÇİN SÖZ VERİYORUZ

ŞİDDETSİZ BİR DÜNYA İÇİN SÖZ VERİYORUZ
25.11.2021
Okunma sayısı : 428
Haberi paylaş :

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü etkinlikleri kapsamında Eskişehir Kadın Dayanışması bileşenleri (Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Odunpazarı Belediyesi, Tepebaşı Belediyesi, Eskişehir Kent Konseyi, Odunpazarı Kent Konseyi, Tepebaşı Sağlıklı Kentler Konseyi, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği) Eskişehirspor Tesislerimizde futbolcularımızla bir araya geldi.

Kadın Dayanıması Bileşenleri tarafından Söz Ver kampanyası için hazırlanan #şiddetsizbirdünyaiçinsözver tshirtleri futbolcularumuza hediye edilirken, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi ve TMMOB ile bir araya gelen futbolcularımız antrenmana tshirtleri ile katılım sağladılar.

Gerçekleştirilen Şiddetsiz Bir Dünya İçin Söz Ver Kampanyasında yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Kulüp Başkan Yardımcımız Özgür Marankoz “Özellikle son yıllarda artan kadına şiddet olaylarına dikkat çekmek için, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Eskişehir Kadın Dayanışması bileşenleri yaptığı bu duyarlı kampanyaya biz de destek olmak için kulüp olarak bir araya geldik. Umuyorum devletimiz de önlem amaçlı yapacağı yasa değişiklikleri ile bu durumların önüne geçebilir” dedi.

Takım kaptanımız Sezgin Coşkun ise konu ile ilgili  “Bu konuyu konuşmak bile çok acı verici. Kadına şiddete son vermek, bir sloganla başladı. Her gün kadınlar şiddete maruz kalıyor. Şiddeti sadece fiziksel olarak değerlendirmememiz lazım. Psikolojik şiddet de bir şiddet çeşidi. Kadına şiddeti durdurmak için devletin bir şeyler yapması lazım. Bir çocuk sahibi olarak, sevgi ve saygı göstermeyi bilen çocuklar yetiştirmek bu sorunu kökten çözmek için çok önemli. Umarım bundan sonraki nesillerde bunu başarabiliriz” açıklamalarında bulundu.

Orjinal boyuttaki fotoğraflara ulaşmak için Basın Girişi yapabilirsiniz.