Eskişehirspor Web Sitesi Yenilendi

Eskişehirspor Web Sitesi Yenilendi

 

Eskişehirspor Web Sitesi Yenilendi

 

Eskişehirspor Web Sitesi Yenilendi

ESKİŞEHİRSPOR YENİ STADYUM

Eskişehirsporumuzun yeni yuvası olarak,  TOKİ tarafından Sazova bölgesinde inşa edilen stattaki ilk maç,  20 Kasım 2016 tarihinde oynandı.  TFF 1. Lig'de şampiyonluk mücadelesi veren Eskişehirsporumuzun Yeni Malatyaspor'u 2-0 mağlup ettiği müsabakayla hizmete giren stadyumdaki başlama düdüğünü hakem Fırat Aydınus çalarken, ilk golü ise 15'inci dakikada Hasan Hüseyin Acar kaydetti.

 

34 bin 930 kişilik seyirci kapasitesine sahip stadyum sadece futbol için inşa edildiği için koşu pisti bulunmuyor ve tribünlerin taç çizgisine mesafesi 10 ile 12 metre.Çim alanı 111 metreye 74 metre olan stadyumun oyun alanı ölçüleri ise 105 metreye 68 metre ebadında. Toplam 16 bloktan oluşan yeni stadyum, 86 bin 783 metrekare kullanılabilir alana sahip.

 

Basın mensuplarına Eskişehirspor maçları için 533 koltuğun ayrıldığı stadyumda, misafir seyircilere ayrılan bölümde ise 1623 koltuk yer alıyor. 35 bin 310 metrekare alana sahip açık otopark 1148 araç kapasitesine sahip. Ayrıca 502 araçlık 17 bin 20 metrekarelik bir de kapalı otopark bulunuyor. Kapalı otoparkın bulunduğu bodrum katta ayrıca antrenman salonu ve soyunma odaları yer alıyor.

 

Zemin katta ise basın açıklama odaları, soyunma odaları, masaj salonları bulunuyor. Ambulans, itfaiye ve takım otobüslerinin girişleri de buradan sağlanıyor.Stadyumun birinci katında seyirciler için ayrılan fuaye alanları var.

 

Locaların yer aldığı ikinci katta ise iki adet restoran bulunuyor.

 

Doğu ve Batı tribünlerinde 27'şer adet toplam 54 loca yer alıyor. Ayrıca yine seyirciler için ayrılmış fuaye alanları bu katlarda da mevcut. Protokol salonları, basın çalışma alanları ise üçüncü katta yer alıyor. Dört ve beşinci katlar ise yine basın çalışma alanları, kamera odaları ve TV-radyo anlatım alanlarına ayrılmış durumda.    

Kapasite : 34.930
Otopark : 1148 Araç
Adres : Sazova Mahallesi, Eskişehir Sazova Parkı, 26150 Merkez / Tepebaşı / Eskişehir