Eskişehirspor Web Sitesi Yenilendi

Eskişehirspor Web Sitesi Yenilendi

 

Eskişehirspor Web Sitesi Yenilendi

 

Eskişehirspor Web Sitesi Yenilendi

ANTRENMAN GÜNLÜĞÜ VE TEKNİK DİREKTÖRÜMÜZÜN AÇIKLAMALARI

Antrenman Günlüğü ve Teknik Direktörümüzün Açıklamaları
26.07.2022
Okunma sayısı : 1988
Haberi paylaş :

Takımımız, yeni sezon çalışmalarını Vali Hanefi Demirkol Tesislerimizde sürdürüyor.

Teknik Direktörümüz Cüneyt Biçer gözetiminde sabah saatlerinde yapılan antrenmanda oyuncularımız ısınmanın ardından koordinasyon ve pas çalışmaları yaptılar.

Basına açık gerçekleştirilen antrenman öncesinde Teknik Direktörümüz Cüneyt Biçer, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Teknik Sorumlumuz, yaklaşık 1 haftadır devam eden çalışmalarla ilgili; “Yaklaşık bir haftadır çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geldiğimiz günden bu yana oyuncularımızla saha içerisinde onlardan talep ettiklerimizi oyuna yansıtma konusunda pozitif yönde ilerliyoruz” dedi.

37 kişilik kamp kadrosunun azalmasıyla alakalı olarak ise Biçer; “Çok yakın sayılabilecek bir lig başlangıcı var, oraya sağlıklı bir şekilde hazırlanabilmek için sayımızı azaltmak durumunda kaldık. Geçtiğimiz sene A takıma çıkan oyunculardan bazıları, hedef ortadan kalktıktan sonra oyuncuların gelişimi adına getirilmiş olabilirler. Ancak bazı oyuncularımızın, bizim bu seneki hedefimizde bize katkıları olabileceğini düşünmediğimiz ve onların gelişimi için kendi yaş gruplarıyla ilerlemelerine karar verdik. Altyapıda her zaman A takıma aday olarak yaşı tutan arkadaşlar devam edecekler” ifadelerini kullandı.

Teknik Sorumlumuz Onur Arı’nın transfer gündeminde olmasıyla ilgili soruya ise şu sözlerle yanıt verdi; “Onur Arı’nın şuan gitmesi söz konusu değil. Bugün bu kulüpten bir oyuncu gidecekse, transfer sadece oyuncunun menfaatleri konusunda değil, en azından belirli bir noktada kulübün transfer tahtasını açması hususunda destek verici bir yönde olmalı. Oyuncunun kariyeri kadar kulübün kariyerini de düşünmemiz gerekiyor.”

Teknik Direktörümüz son olarak kalan kamp süreciyle ilgili “Pazar gününden sonra bir iznimiz olacak. Daha sonra yine tesislerimizde bir araya geleceğiz.  3. Etap için yönetim kurulumuzdan onların da destek verdiği bir talebimiz oldu. Şartlar uygun olursa o dönemde bir yere gideceğiz. Bu sene Eskişehirspor’un ismine yakışır bir oyun sahaya yansıtmamız gerekiyor. Genç ve enerjisi yüksek bir ekibimiz var ama tecrübelerini artırmamız gerekiyor. Bu ligde, oynamamız gereken format içerisinde, oyuncu grubunun ihtiyaçları doğrultusunda bir çalışma gerçekleştirme hedefindeyiz. Oyuncularımız da buna uyum gösteriyorlar. Becerili bir oyuncu grubu var, sadece organizasyona ihtiyaçları var. İnşallah o organizasyonu sağlayıp uygularsak hem oyuncu kalitesiyle, hem oyuncu karakteriyle, hem de oyuncu potansiyeliyle ortaya daha farklı şeyler çıkabileceğini düşünüyorum” söyleminde bulundu.

Orjinal boyuttaki fotoğraflara ulaşmak için Basın Girişi yapabilirsiniz.